Pro základní funkčnost, zpříjemnění používání webu, analytické účely a v případě udělení souhlasu také pro účely cílení reklamy využíváme soubory cookies. Nastavení vlastních preferencí cookies můžete kdykoli upravit odkazem ve spodní části stránek.


Úvod » » Bulharsko » Thrácká nížina » Vinařství: Katarzyna Estate

/ Vinařství: Katarzyna Estate

Vinařství Katarzyna Estate se nachází na stejné zeměpisné šířce jako světově nejznámější vinařské oblasti Itáliie, Francie a Španělska. Rozhloha vinic činí 550ha, které leží v bývalém hraničním prostoru, zvaném také jako "území nikoho", dělícím Bulharsko a Řecko v jihovýchodní části země. Vinice jsou obklopeny nedotčenou přírodou, která se dochovala bez jakéhokoliv lidského zásahu v posledních desetiletích.

Terroir je převážně chudý, půda písčitá, kamenitá s velkým obsahem vápníku a hořčíku (white soil). Podnebí je zde mírné, kontinentální se středomořským rázem. Léta jsou zde horká a suchá, zimy mírné a deštivé. Vinařství Katarzyna Estate leží v oblasti s průměrně nejdelším slunečním zářením v Evropě.

Vinifikace probíhá klasickou technologii. Hrozny jsou ručně sbírané. Fermentace probíhá při řízené teplotě v nerezových tancích, kde je využito dispozic sklepa a gravitace k přirozenému přemisťování hroznů z třídící linky do vany a nezerových tanků. Následně víno dozrává ve 225l francouzských dubových sudech, které se pravidelně doplňují. Tím je zachován tradiční a ničím nerušený proces zušlechťování finálního produktu. Vína v lahvích dodatečně stárnou v podzemním tunelu s konstantní teplotou 14°C a vlhkostí 75%.