Pro základní funkčnost, zpříjemnění používání webu, analytické účely a v případě udělení souhlasu také pro účely cílení reklamy využíváme soubory cookies. Nastavení vlastních preferencí cookies můžete kdykoli upravit odkazem ve spodní části stránek.


Úvod » ODRŮDA » Prokup / Prokupac

ODRŮDA / Prokup / Prokupac

Prokupac pocházející z bývalé Jugoslávie. Dnes se tato odrůda se nachází ve velkém množství v bývalých jugoslávských státech Srbska , Kosova a Makedonie. Odrůda Prokupac se nejčastěji používá k výrobě růžových vín a ve směsích /kuveé. Prokupac se vyznačuje vysokou hladinou cukru a tedy i vysokým potenciálem k vyššímu obsahu alkoholu. Růžová vína mají aroma jahod a růží. Červená vína mívají hluboké tóny rubínové barvy, vyznačují se ovocnou chutí, nejčastěji jde o chuť zlralých třešní. Nejčastěji se Prokupac sceluje s odrůdami červených odrůd Syrah, Cabernet Sauvignon, Vranac a Pinot Noir.

Tato odrůda je také známá pod jmény: Crnka, Darchin, Kamenicarka, Kamenilarka, Kamenitscharka, Majski Cornii, Negotinsko Crno, Nichevka, Nikodimka, Nisevka, Procoupatz, Procupac, Prokoupatz, Prokupats, Prokupatz, Prokupec, Prokupka, Rekavac, Rekovacka Crnka, Rskavac, Rskavats, Rskavaty, Scopsko Cherno, Skopsko Crno, Skopsko Tsrno, Tsrnina, Zachinok, Zaichin, Zarchin, Zarcin, Zartchin, Zartchine.


Doporučujeme