Pro základní funkčnost, zpříjemnění používání webu, analytické účely a v případě udělení souhlasu také pro účely cílení reklamy využíváme soubory cookies. Nastavení vlastních preferencí cookies můžete kdykoli upravit odkazem ve spodní části stránek.


O NÁS

Logo Balvino.cz

Kvalitní víno z Balkánu. Označení Balkan vychází ze starobulharského a starosrbského názvu pohoří Stara Planina. Na Balkánském poloostrově se nacházejí státy bývalé Jugoslávie - Bosna a Hercegovina, Makedonie, Srbsko, Kosovo a Černá Hora, dále Bulharsko, Albánie, Řecko a evropská část Turecka. SlovinskoChorvatsko se mezi balkánské státy obvykle nepočítají. Mezi balkánské státy se v některých případech řadí naopak i Rumunsko.

Vinařská tradice Balkánského poloostrova patří k nejstarším v Evropě. První vinice zakládali kočovníci, kteří přišli ze Zakavkazska v šestém tisíciletí před naším letopočtem, následovali Řekové a jistý vinařský vliv zde zanechali i Italové. Poslední dobou se tato oblast stává cílem zájmu velkých zahraničních společností a světových znalců vína. Balkánská vína pravidelně získávají nejvyšší světová hodnocení.


5 důvodů proč nakupovat na Balvino.cz!

1) Zaměřujeme se na dovoz, distribuci a prodej kvalitního vína z Balkánského poloostrova.

2) Každé víno pečlivě degustujeme a vybíráme jen ty nejlepší a nejlahodnější kousky, preferujeme osobní přístup.

3) Víno pravidelně hodnotí kvalifikovaný sommelier a řadí vína do jednotlivých kategorií, které Vám pomohou při výběru.

4) Všechna nabízená vína máme na skladě, takže jsme schopni dodat objednávku do 5 pracovních dnů.

5) Pro stálé zákazníky nabízíme zvýhodněné ceny a nabídky unikátních a vzácných vín.