Pro základní funkčnost, zpříjemnění používání webu, analytické účely a v případě udělení souhlasu také pro účely cílení reklamy využíváme soubory cookies. Nastavení vlastních preferencí cookies můžete kdykoli upravit odkazem ve spodní části stránek.


VŠE O BALKÁNSKÉM VÍNĚ » Balkánské víno
Balkánské víno

Balkánská vinařská oblast produkuje v současné době přibližně 2 milióny tun vína ročně. Pokud bychom spojili tuto produkci pod jeden subjekt, existují pouze čtyři země, které v produkci tuto oblast předstihnou: Itálie, Francie, Španělsko a Spojené státy. Víno v balkánských zemích má dlouholetou tradici a kdysi bývalá Jugoslávie proslula jako dodavatel výtečných vín. Bohužel pod různými vlivy vinařství utrpělo hluboký úpadek. Vinařství a místní vína musí nyní prokázat svoji životaschopnost. Vzhledem k technologickým inovacím, mladým a vzdělaným vinařům s mezinárodními zkušenostmi, a zahraničním investorům se Balkán stává významným producentem vysoce kvalitního vína v široké škále kategorií.

Jedním velice úspěšným je trebinjské vinařství Vukoje, jehož produkci máte možnost ochutnat.

Vukoje logo

Důkazem, že se nejedná o pouhé tvrzení, jsou získané medaile.

Ocennění vinařství Vukoje

 

Dalším významným výrobcem vína této oblasti je klášterní vinařství Tvrdos.

Tvrdos logo

Klášter Tvrdos

Ani vinařství Tvrdos v počtu získaných medailí nijak nezaostává.

Zlatá a stříbrná medaile pro vína Cabernet, Vranac a doporučení kvality pro odrůdu Žilavka

Decanter 2013Decanter 2013Decanter 2013

International Wine Masters v New Yorku ocenilo Tvrdos

Víno z bulharského vinařství Katarzyna

 

Vinařství Katarzyna Estate najdete na bulharsko-řecké hranici, v oblasti, která historicky spadala do starověké Thrákie, jednoho z prvních území v Evropě, kde se pěstovala vinná réva.

Budovy vinařství jsou situovány ve svahu. To umožňuje využívat gravitaci pro stáčení a přesun vína mezi jednotlivými procesy výroby. I tento drobný detail má samozřejmě pozitivní vliv na kvalitu vína, neboť vše tak probíhá v souladu s přírodou.

Proces fermentace probíhá při řízené teplotě v nerezových tancích a víno dozrává ve 225l dubových sudech pod dozorem francouzského sklepmistra. Potom je uloženo v podzemních sklepích při teplotě 14°C a vlhkosti 75%.

Víno z kosovského vinařství Stone Castle

Vinařství Stone Castle je největším výrobcem vína v Kosovu. Tato společnost začala svoji produkci již v roce 1953 jako státní podnik, v roce 2006 byla privatizována Rrustemem a Hysenem Gecajovými. Rahovecké údolí, ve kterém společnost Stone Castle vlastní většinu vinic, má pradávnou vinařskou historii. Dle archeologických zdrojů se v Rahoveckém údolí kultivovaly vinice již v dobách Ilirů. Vhodné zemědělské a klimatické podmínky tohoto regionu jsou ideální pro pěstování révy vinné a k výrobě velice zajímavých a kvalitních vín. Společnost Stone Castle kromě kosovského trhu vyváží svá vína do Německa, Švýcarska, Itálie, Anglie, Chorvatska, Slovinska, Nigérie a do Spojených Států Amerických. V České Republice je společnost zastoupena výhradním distributorem The Wine Castle s.r.o.

Stone Castle

Vína společnosti Stone Castle můžete ochutnat v showroomu v pražských Dejvicích na adrese Dejvická 351/13, 160 00 Praha 6. Přijďte zapomenout na shon všedních dnů nad sklenkou dobrého vína.

Ochutnejte tyto vína v restauraci Luka Lu (Přístav Lu)

Vychutnejte si balkánskou atmosféru, zajímavý interiér, balkánská a italská jídla a pití v Přístavu Lu - http://www.lukalu.cz/.

Luka Lu logo